SUNVIE  |  SKU: LVT-MHBB-300W
300W 3-Zone Independent Control Low Voltage Landscape Transformer with Quick-Clip Terminals LVT-MHBB-300W
Tax included
Return Policy
  • The items with the original receipt are returned within 30 days of purchase.
  • Items must be in the original condition as purchased with all labels/tickets attached.
Delivery and Shipping
Processing & Delivery Summary
  • Processing Time: 1–2 days (Monday–Saturday) after placing your order.
Shipping to US Domestic
Payment & Security
Payment methods
  • American Express
  • JCB
  • Mastercard
  • PayPal
  • Visa
Description
SUNVIE 300W 3-Zone Independent Control Low Voltage Landscape Transformer
Key Features:
  • Dual Voltage Output (12V/14V AC): Supports both LED and halogen fixtures. Use the 14V tap to overcome "voltage drop" on longer wire runs, ensuring distant lights stay bright.